Náš festival-Rocková Lhota...

12.02.2017 10:49

Minule jsem psal o tom, jak naši povedenou kapelu převzal manažer Conspi a začal úřadovat. Po trapasu na Ecce Homo nás už nikdo do Šternberka nepozval. Conspi byl ale toho názoru, že jako Šternberská kapela musíme budovat fanouškovskou základnu především doma. Jak to ale udělat, když s námi nikdo nechtěl nic mít?

Pamatujete si, jak jsem zmiňoval Paris Hilton? Její pseudonahrávky nikdo nechtěl vydat, tak si založila vlastní vydavatelství a vydala si to sama. No a jelikož nás nikdo nechtěl nikam pozvat, tak jsme si uspořádali vlastní akci.

Ta měla proběhnout v areálu hospody ve Lhotě, ve Šternberku a měla se jmenovat Rocková Lhota. Konaly se tam často zábavy s kapelou Pandora, a hlavně se tam nacházela zkušebna Pandory, kde jsme začínali i my. Tak a teď sem zkopíruju oficiální recenzi této akce tak, jak ji Conspi tenkrát sepsal pro naše stránky. Realitu, která byla samozřejmě docela jiná, vám odprezentuju posléze.

Rocková Lhota je za námi.

31.8.2008 v 15:39

 Tak, a je to za námi! Rocková Lhota se nám povedla a my už můžeme jen poděkovat všem účinkujícím a pořádajícím za jejich snahu a podporu oživit sobotní večer trochou živé hudby!

Jako první se krátce po osmé hodině představili domácí mladíčci punkáči Zlomenej Kaktus, kteří nám naservírovali hopsavou dávku streetového punku do krve. K tomu si přičtěme nějaké to alkoholové zpestření a může se jít do kotle. Už teď se tu scházelo stále více a více lidí a netrvalo dlouho a bylo to tu zaplněno. Druhými v pořadí byli v čele s krásnou a uhrančivou zpěvačkou Olomoučtí Sinistra, kteří všem zůčastněným vytřeli zrak svým melodických a rytmicky proměnlivým punkovým hard-rockem s vynikajícím kytarovým duem a líbivými kytarovými sóly. K tomu jsme si mohli přičíst pohled na sympatickou do černé barvy oděnou dlouhovlasou zpěvačku, která kapele nejenom svým vzhledem vdechla přitažlivý šmrnc a o mužské publikum bylo rázem postaráno. Jednoznačně nejlepší vystoupení večera, které završil přídavek ze starší tvorby! Třetí se na malé pódium postavili domácí a velmi očekávaní Thermit. Kluci a slečna se i přes drobnější technické problémy vcelku rychle nazvučili a šlo se na věc. Přes lehce nervózní začátek nám předvedli zbrusu novou skladbu „Archanděl pekla“ a publiku bylo jasné, kdo tu pro dnešní večer vládne. Další skladby byly známé („Dlouhá Loučka“, „Couvej“, Koloseum“ „Evelyn“…), ale i neznámé, které se na živo hrály vůbec poprvé. Kluci se převedli v dobrém a energickém světle. Z vystoupení, ale i ze samotného zpěváka sálala obrovská pozitivní energie a rozvášněné publikum ji chytalo všemi deseti. Pogujících a pobíhajících bláznů přibývalo a k samotnému konci kapele tleskal plný parket. Ihned po Thermit se na pódium nachystala zkušená a letitá Olomoucká kapela Sweet Cherry, a jako poslední se představila kapela Cover Guys. Avšak k mé smůle jsem musel akci opustit o něco dříve, a tak vám vlastně nemohu říct, jak a co poslední dvě kapely zahrály. Každý, kdo byl mezi takřka 250ti zůčastněnými bude určitě souhlasit s tím, že se akce náramně povedla a uskutečnění akce i příští rok by od věci rozhodně nebylo. Tímto děkujeme pořadatelům za jejich vynaložené úsilí a spolehlivost!     

Tak a teď si dáme trochu té reality. První kapela večera, Zlomenej Kaktus, byli pankáči ze Šternberka. Drtivá většina z nich byli super kluci, až na jednoho. Už si nepamatuju jméno, ale tenhle boreček nás prostě neměl rád. No a týden před začátkem akce tenhle člověk začal náš bandzone bombardovat urážkama. Do dneška jsem nebyl schopnej pochopit, o co mu vlastně šlo. Prostě nám pořád vypisoval, jak hrajeme na hovno a že se to nedá poslouchat.

Tohle bylo něco pro mě. Tak my je pozveme na naši akci a oni nám nadávají? No to prostě svět neviděl. Chtěli jsme je okamžitě vyřadit z akce. Jenže to nám Conspi rozmluvil s tím, že je to Šternberská kapela a že je prostě potřebujeme, aby přišli lidi, tak jsme to zkousli.

Jenže na místě, ještě před akci, nastal problém. Já jsem to prostě neustál a porušil jsem Conspiho pravidlo číslo jedna: Max jedno pivo před akcí! No a jak jsem pil víc a víc, tak u mě rostla odvaha. Do toho jsme se kvůli nějaké kravině pohádali s mojí přítelkyní Verčou (Ano, pravidlo žádný vztahy, pokud jsi v kapele, prostě nikdy nefungovalo) Až jsem se nakonec nasral tak, že jsem si to úplně sám nakráčel přímo mezi tu jejich kapelu a bandu jejich fanoušků.

Následně to probíhalo nějak takhle: Já: Kterej z vás zasr....ch zmr.ů psal ty píč...ny? Borci se s děsem v očích rozestoupiili a ukázali na kytaristu... To on! Já: Ty zasr...j haj..e chceš rozbít drž... jé, ty vole, ty jsi byl na Pod parou? Dobrý tričko. Hele, koukej, já ho mám taky. No tak to je bezva. Ty vole jdeme se ožrat.

Takhle jsem pomstil naši čest naprosto profesionální kolaborací s nepřítelem. Pankáči přece drží při sobě, no ne?

Potom tedy hrál Zlomenej Kaktus a byli celkem dobří. Po nich šla na řadu Sinistra s krásnou zpěvačkou a akce se dostávala do varu. Lidí bylo čím dál víc, až se to zastavilo někde kolem 250. To byl prostě obrovskej úspěch.

Bohužel nastal problém a tím jsem byl já. Jak Conspi píše o těch drobných technických problémech, tak tím myslel to, že mě museli kluci z kapely vytáhnout na podium, protože jsem to sám prostě nezvládl. Pak mi ještě Sláďa musel naladit kytaru. Potom tam Conspi píše o mírně rozpačitém začátku. Mě se totiž někdy v půlce koncertu podařilo trochu vystřízlivět, a tak se to trochu zachránilo. Lidi naštěstí byli taky společensky unavení a neřešili to.

Nejlepší je, jak Conspi píše: Bylo jasné, kdo tu dnešní večer vládne. No... my to opravdu nebyli! A jak tam píše, že musel předčasně odejít, tak se spíš jednalo o znechucenej odchod. Když jsem ho viděl odcházet, tak jsem si byl celkem jistej, že ho už nikdy neuvidím.

On to s námi ale nevzdal! Druhej den napsal recenzi akce, která by se jistě ujala i v bolševické propagandě. Potom přišel na zkušebnu a povídá: „Takže, pánové začneme znovu.“

Začali jsme a něco takovýho se už nikdy neopakovalo. Moje extempore bohužel mělo ošklivou dohru, kdy se proti mně hned po koncertu postavila celá kapela. Ode všech jsem si vyslechl, jak jsem to posral. A tam jsem se nasral zase já. Já, kterej jsem vždycky makal na plnej výkon a vždycky jsem dělal, co mám, jsem tady teď jebanej lidma, kteří sami měli na botách špíny víc než dost?

Že Erik zprasil celý Ecce Homo nejvíc ze všech, kdy jsem já celkem fungoval. Že jsem já zařídil spoustu věcí do zkušebny a nikdy mi nikdo nepoděkoval a další věci. Tohle nikoho nezajímalo. Protože jsem jednou něco posral, byl jsem nepřítelem číslo jedna.

Ano, podělal jsem to na celé čáře a velice dobře jsem si to uvědomoval. Mě prostě jenom dostalo, jakým způsobem se proti mně všichni postavili. Do té doby, když někdo něco podělal, tak ostatní byli sice nasraní, ale prostě jsme si to vyříkali a bylo to. Tady už reakce některých členů, a to především Sládi s Monikou, byly přes čáru.

Tam mě taky drapli dva naši vyhazovači a vytáhli mě ven, abych se uklidnil. Začínalo totiž hrozit, že se snad i popereme! Začalo se ukazovat, že máme problémy a ty v krizových situacích vždycky vylezou na povrch. Místo toho, abychom se navzájem podrželi, tak jsme si šli po krku. Moje vyprávění možná vyznívá trochu tendenčně, ale já to tak tenkrát cítil.

Ještě mám pro vás jobovku. Pamatujete, jak jsem na začátku psal, že už netuším, proč jsme se jmenovali Thermit? Vzpomněl jsem si, že to vymyslel náš basák Hrabě. To už s námi chvíli hrál a pořád jsme řešili název. No a Hrabě vytáhl z peněženky vizitky jeho bývalé, nikdy nehrající kapely Thermit. Chápete to? Oni nikdy nehráli, ale měli vizitky! No, a tak jsme ten název prachsprostě ukradli a byli jsme na to sakra hrdí.

Dnes bych rád udělal ještě jednu věc. Vždycky jsem psal o tom, že jsme měli zkušebnu ve Šternberku, ve Lhotě. Nikdy jsem ale nenapsal, že v tom areálu byla taky hospoda, kterou vlastnil nějakej Bleky. To byla zvláštní postavička. Takovej ten typickej hostinskej, co je věčně nalitej. Ale byl to moc hodnej člověk a pro dost lidí byl něco jako táta.

Pamatuju si, že jsem jednou čekal před zkušebnou na zbytek kapely, to už jsme byli Korea Punk. Měl jsem nakoupený nějaký zásoby piva na zkoušku a měl jsem plechovky pěkně vyskládaný na stole. Do toho přijde Bleky, položí přede mě orosenou Litovel a povídá: Ty vole, schovej si ty svoje patoky a tady máš něco na účet podniku.

Tímto bych mu chtěl věnovat vzpomínku. Nedávno jsme se s Lukášem dozvěděli, že Bleky odešel čepovat někam hodně daleko. Bylo mu 49 let...

Tady vypadám celkem v pohodě, ale nene...

Verčin pohled jasně říká: Tohle si vypiješ...

Tady s Erikem a vypadá to, že už celkem vím, co držím...


 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

Diskusní téma: Náš festival Rocková Lhota...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz