Jaro 2009 v kostce...

11.12.2017 10:33

Článek po krásných dvou měsících. Původně jsem chtěl v příběhu pokračovat mnohem dřív, ale nakonec jsem se rozhodl, že půjdu jinou cestou. Probíhají dokončovací práce na mým prvním románu a jsem zhruba v půlce psaní druhýho. Tohle jsou dva největší důvody, proč pokračování mýho příběhu vychází po tak dlouhé době. Ty ostatní důvody bych si musel narychlo vymyslet a do toho se mi zrovna nechce.

Sice jsem nepsal na blog, ale rozhodně jsem nelenil. Strávil jsem dva měsíce taky tím, že jsem prozkoumával zákoutí internetu a hledal data a fotky kapely Fly. Nenašel jsem toho moc, ale něco přece. Je to už osm let a bohužel si nepamatuju všechno a na internetu už toho moc není. Z toho důvodu teď nějak slepím pár akcí a událostí dohromady.

Minule jsem popisoval šílenej víkend v Šumperku a Kosově. Do Kosova jsme se potom podívali ještě jednou a bylo to snad ještě horší. Nejdřív ale proběhlo pár akcí.

Teď budu trochu skákat v čase. 6.6.2009 jsme byli pozvaní na akci Vítání léta-Létání Víta, pořádanou na památném koncertním místě V zatáčce v Zábřehu, legendární kapelou Punk Floid. Tehdy jsme to celý měli otevírat. Bohužel se ale hned po zvukovce spustil šílenej slejvák, kterej všechny donutil k útěku. Čas ale kvapil a my jsme museli hrát. Lidi sice nepařili, ale zůstali sledovat celej koncert z úkrytu. My jsme to odehráli slušně a celkově to byl jeden z těch lepších výkonů. Přímo ze hraní si ještě pamatuju to, že Steny v písničce Přestaň mi psát urval strunu přímo ve chvíli, kdy byl nástup na sólo. V tu chvíli jsem se chopil iniciativy, a to pseudosólo po jedné struně jsem totálně zkurvil. Opět jsem si dokázal, proč nejsem sólovej kytarista.

 

Zábřeh s Adamem...

Celej koncert ale měl jistej úspěch. Kluci z Punk Floidu za námi potom chodili, jak se jim to líbilo. Ono to celý trochu připomínalo Iné Kafe, který měli rádi. Pochvala od nich mě dost nakopla. Hned po koncertu bohužel ale nastala stále častější věc. Steny se sebral a odjel. V tu dobu už jsme hodně cítili, že se začíná starat především o sebe a něco jako týmová práce mu moc neříká.

My ostatní jsme tam ale zůstali a nastalo peklo. V pravým slova smyslu! Svýho času existovaly dvě fotografie mě a Floutka (zpěvák Punk Floid). Ty fotografie od sebe dělí sotva pár vteřin. Na jedné se s Floutkem držíme kolem ramen a já mám na sobě cizí bundu. Na druhé jsme v naprosto stejné póze, ale já tu cizí bundu mám oblečenou na ruby! Proběhlo rozsáhlý vyšetřování, jak je to vůbec možný, ale případ nebyl nikdy objasněn.

Na téhle akci jsem se taky seznámil s roztomilou blondýnkou Verčou. Ta mě později málem dostala do pěknýho průseru. Když jsme se totiž potkali o dva roky později, na stejným místě, tak jsme se kamarádili víc, než bylo zdrávo. To by samo o sobě ani tak nevadilo, kdyby neměla za přítele borce, kterej pořádal náš následující koncert. To by taky ani tak nevadilo, kdyby mi to ovšem neopomněla sdělit. Vznikla z toho docela vtipná historka a určitě se k ní ještě dostaneme.

 

Já s Floutkem. Bunda ještě ok...

Druhou fotku s Floutkem jsem nenašel, ale našel jsem tu s Verčou.

 

S Verčou. Bunda stále naruby...

Ještě před Zábřehem jsme hráli na Šumperským majálesu. Tam jsme se zase potkali s kámošema Koblížkama, kteří v tu dobu už letěli strmě vzhůru. Byla to asi nejlepší akce ze všech. Dobrej zvuk, hodně lidí, my střízliví.

Někdy v květnu jsme se ještě podruhé vrátili do Kosova a pokud tehdy byla první akce legendární, tak tahle ji ještě předčila. Tentokrát jsme totiž nehráli v hospodě, ale na fotbalovým hřišti v garáži. Bylo to naprosto mimo civilizaci, takže jsme si mohli dělat bordel, jak se nám zachtělo.

V Šumperku v tu dobu existovala ještě jedna kapela, která se jmenovala The Idiots. V souvislosti s touto partou nastal jeden z největších paradoxů, co jsem kdy zažil.

Náš Steny měl totiž ve zvyku pomlouvat kde koho. Počínaje Koblížkama, později velkýma kamarádama a konče právě The Idiots-kapely, které se po konci Fly stal frontmanem!!! Jo, je to možný, stalo se to.

V Kosově jsme hráli my, a právě The Idiots. Prostředí, zvuk a všechno, byl ten největší punk. Možná bych to i srovnal s legendárním Dálovem. Tolik alkoholu na jednom místě jsem nikdy předtím, ani potom už neviděl. Nakonec to dopadlo tak, že ani jedna kapela nevystoupila ve svojí sestavě a náš bubeník Adam se snad koncertu nezúčastnil vůbec!

Bylo to celý strašně vtipný, a to píšu bez jakékoliv ironie. Prostě jsme se všichni strašně opili a každej popadl nástroj, co byl zrovna po ruce. Takhle se protočilo několik smíšených sestav, který furt dokola hrály Blink 182 a Iné Kafe. Myslím, že jsme snad ani nezahráli jedinou naši písničku. Z téhle akce DÍKYBOHU neexistuje žádnej záznam ani fotky. Nebo alespoň já jsem nic nenašel. Pokud by se snad někomu poštěstilo, tak to prosím zničte. Zničte to, u všech svatých!

Ten den se událo ještě něco. Napsala mi Verča ze Zábřehu. Ano, ta Verča! V Dolních Studénkách byl koncert Čechomoru a Zábřežské filharmonie. V té hrál náš bubeník Adam, a právě i Verča. Na nic jsem tedy nečekal, nechal se odvézt domů (nevzpomínám si jak) a následně na motorce kámošem Jurou do Studének. To už byl večer a všichni už byli dobře načatí. Po chvíli se dostavil i náš Adam a my s Verčou jsme zabrali jeho auto, kde jsme strávili poměrně mrazivou noc.

 

Parta ze Studének. Verča, Já, Adam a Jura...

 

Ráno jsem Verču vypakoval dospat do tělocvičny za zbytkem souboru a sám se vydal na pěší pochod do Novýho Malína na vlak. Jeden z nejdebilnějších nápadů mýho života! Ještě debilnější nápad byl, vzít to zkratkou přes les, která zkratka nebyla! Vstávali jsme kolem deváté ráno a doma jsem byl někdy ve čtyři odpoledne!

Příště vám povím o vydařeným koncertu v Holešově.

 

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.
 

Diskusní téma: Jaro 2009 v kostce...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz