Litovelský majáles...

04.01.2017 09:33

Vzpomínáte, jak jsem psal, že si ze května roku 2008 pamatuju tři události? Jednu jsem vám už popsal minule. Teď se ale musím omluvit. Dneska jsem našel nějaký starý maily a zjistil jsem, že jsem se v pár datech sekl! Šumperský koncert popisovaný v minulým článku se totiž odehrál až 4.7.2008 To znamená, že to nebyla první akce, na kterou jsme byli pozvaní! To ale nic nemění na tom, jak si to pamatuju, a tak jsem to i popsal!
Ten první výjezdovej koncert vám popíšu teď. Náš basák Hrabě byl z Vésky u Litovle. (Dost možná se to píše Víska!) No, každopádně Hrabě domluvil hraní na Litovelským majálesu! Bylo to přesně 6.5.2008! My jsme ho měli zahájit v 16:00 a po nás měla následovat taneční zábava s kapelou Motors.
To byla pecka! Vždyť majáles přece vždycky je spousta lidí, studentů a hlavně holek! To jsme ovšem ještě netušili, že akci pořádá někdo, kdo si evidentně nepřeje moc velikou účast návštěvníků! Pokud to teď čte nějaký muzikant… Kolikrát se vám stalo, že vás někam pozvali na akci a vy jedete tou vesnicí nebo městem a nevidíte jediný plakát? Nevidíte na internetu jedinou pozvánku a zjišťujete, že jediný, na co se pořadatel zmohl je malinkej plakát v tom klubu nebo hospodě, kde máte hrát? Ano, v roce 2008 ještě tolik nefrčel internet. Ještě nebyl facebook, nebo alespoň já jsem ho neměl! Prostě nebyly takový možnosti propagace jako dneska. Ale sakra, když pořádám akci, tak všude vylepím plakáty a všude to rozhlásím. Ještě lepší je, když někdo udělá akci ve stejnej den, kdy je v okolí pět dalších! Ano, nejde se vždycky trefit do dobrýho data, ale občas to bylo tak absurdní, že vám z toho šla hlava kolem.
Největší OMG moment tedy nastal, když jsme natěšení přijeli do Litovle a nikde nikdo! Na místě byla jenom kapela Motors a to jen proto, že akci zvučila. No a když pak zvednete telefon a obvoláváte známý z Litovle a okolí, kde jako sakra jsou a oni vám do jednoho tvrděj, že neměli tušení, že se vůbec něco děje, tak se nestíháte divit!
My jsme tedy nazvučili a čekali. Nakonec pár lidí došlo a přijelo se na nás podívat i dost kamarádů, ale další zklamání bylo na světě. Poprvé jsme ale hráli venku a na velikou aparaturu a stálo to za to! Odehráli jsme zhruba hodinovej set a kupodivu to neznělo špatně. Tady taky poprvé a naposledy od bicích zpíval i Roman. Když potom někdy v půlce koncertu někdo z publika zařval: „Proboha, vemte mu to někdo!“ tak bylo jasno! Já jsem chtěl, aby Roman alespoň uváděl písničky, protože v tom byl fakt dobrej. To se ale nikdy nestalo.
Tato akce bohužel dostala dost ošklivou tečku. Ta měla podobu nařčení od kapely Motors, že jsme jim ukradli zpěvovej mikrofon. NEBYLA TO PRAVDA!!! Celá ta záležitost byla dost nechutná a nevím, o co přesně jim šlo. Tohle bylo ale moje úplně první setkání s něčím, o čem se moc nemluví. A sice s rivalitou kapel mezi sebou! Rivalitou, která měla původ v závisti a často přerůstala až do nenávisti. Za celou moji hudební kariéru jsem byl několikrát svědkem toho, že se kapely navzájem napadaly, pomlouvaly, dělaly si různý naschvály, a dokonce se i navzájem okrádaly! Obětí krádeže jsem se bohužel později stal i já. Dodneška mám podezření na dvě kapely, který tomu byly přítomny. Jedna z nich byli bohužel naši velcí kamarádi! Nemůžu ale dokázat, že mě okradli právě oni a určitě se k tomu ještě v příběhu dostaneme.
No, Litovelský majáles v nás zanechal rozporuplný pocity. Určitě ale nelituju toho, že jsme tam hráli. Byla to naše první větší akce a určitě obrovská zkušenost. Teď pro vás mám pěknej oslí můstek pro příště. Prakticky den po majálesu jsme byli pozvaní hrát na ECCE HOMO ve Šternberku! Měli jsme hrát po vyhlašování výsledků na náměstí. Kdo zná ví, že to je akce, kde jsou každoročně tisíce lidí. Tohle byla naprostá bomba a nic víc jsme si v tu dobu snad ani nemohli přát. Jak se u nás stalo zvykem, tak jsme to samozřejmě podělali na celé čáře a ta ostuda nás pronásledovala, až do konce naší kapely...

Nejlíp se hned ze začátku pěkně nalejt a potom to třeba nebude tak šílený...

Roman poprvé a naposledy s mikrofonem...

Hlavně si to užít...

Naše publikum... :-D

Nikde nikdo a stejně jsme měli pařmeny...

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky. 

 

Diskusní téma: Litovelský majáles...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz