Přípravy na první opravdovou akci...

14.11.2016 13:03

Je jaro roku 2008 a můj a Romanův sen, kterej jsme si vysnili v dětství se konečně splnil. Hráli jsme spolu v opravdové kapele a bylo to lepší a lepší.

Kapela sehnala zpěváka, kterýho jste mohli spatřit ve videu pod předchozím článkem. Jmenoval se Erik a byl to kovanej metalista. S jeho příchodem jsme konečně začali skládat i vlastní písničky. Většinu textů napsal Erik a místo metalu nám z toho neustále lezl takovej divnej hardrock.

Výjimku tvořilo několik písniček, který jsme převzali z Korea Punku. Byla mezi nimi i písnička Ztracenej, která se později stala jedním z největších hitů Korea Punku a vyšla i na CD. Byla tam i Dlouhá Loučka, kterou považuju za hudební tragédii. Bohužel jsme ji stihli párkrát zahrát na živo, včetně koncertu s kapelou Harlej. Pak naštěstí někomu došlo, že zpívat o sexu, chlastu a fetu není pro budování popularity ok a zarazil to. Myslím, že to byl náš pozdější manažer Conspi. Ten se na scénu dostane až o něco později. O sexu a chlastu jsme potom zpívali ještě docela často. Jenom to podání už bylo někde trochu jinde.

Mezitím se pomalu blížil náš první koncert. Ten trapas na šternberským zimáku odmítám počítat! V Uničově existuje extrémně punková hospoda Na Čtverce. On už ten název napovídá, že to je brutální a odpornej pajzl. Pro uničovský hudební fanoušky to je něco jako CBGB v New Yorku. Ten je sice už celý léta zavřenej, ale tato legenda mezi hudebními kluby má dodnes zvuk. Když ten název dnes vyslovíte, tak se hned každýmu vybaví Ramones, Sex pistols nebo The Clash, právě na tomto místě.

Víc undergroundovější místo jste v Olomouckým kraji nenašli a nikam jinam by nás nejspíš ani nepustili. Tak se tedy stalo, že se nám podařilo dát dohromady asi pět vlastních písniček, plus spoustu převzatejch. Podařilo se nám na akci domluvit zvukaře a další kapely. No a tady nastala ta největší sranda, kterou objasním hned v dalším článku.

Nutně jsme potřebovali nějakou kapelu, která přitáhne lidi, protože nás ještě nikdo neznal. Volba tedy padla na šumperskou úderku MadGod. To byla už poměrně známá metalová banda. Další byli In Extremis ti byli tehdy z Libiny. No a poslední pamlsek na konec byla kapela z Otrokovic s brutálním názvem: Ježíšův bratr Milan. Neptejte se, proč se tak jmenovali. Možná to ani nikdo z nás ani nechce vědět. Jistý je jenom to, že v té kapele hrál na bicí kamarád Lukáš ze Skotska. (Prosím nezaměňovat z naším Lukášem, se kterým jsem jel do Skotska) Jeho kapela hrála takovej prasáckej hardcore.

Sestava tedy byla perfektní a slibovala dobrej bordel. Datum konce světa padlo na 12.4.2008 a ten řetězec událostí vedoucí k první opravdové zkoušce ohněm se dal do pohybu. Ještě předtím se ale událo něco, co mi dodnes ježí vlasy hrůzou.

Týden před koncertem se totiž konala zábava s kapelou Pandora v Babicích. Tam jsme se kapela kolektivně ožrali. Jako důvod jsme si určili boj za světový mír. Po tom následovalo něco, u čeho doufám, že už si to moc pamětníků nepamatuje.

Někdy kolem půlnoci jsme se s Pandorou domluvili, že si zahrajeme písničku Život je krátkej od Alkeholu. Je to ta, co hrajeme ve videu pod předchozím článkem. Co se na tom pódiu tehdy odehrálo plně vystihuje moje nejtemnější noční můry. Byl to mega trapas, kterej nám skoro zarazil cestu na vrchol. Předvedli jsme odporný opilecký vystoupení ve stylu Sex Pistols a možná ještě horší. Výsledkem bylo, že nás lidi vypískali a tahle ostuda se s náma táhla ještě dost dlouho. Já věřil, že je Uničov dost daleko na to, aby se tam tohle extempore nedoneslo a někdo vůbec přišel.

Babice chvíli před katastrofou: zleva Já, Roman, na jeho zádech Erik a na konec Sláďa...

Tady to vypadá, že vím, co dělám, ale opak je pravdou...

Poslední věc, která se v Babicích odehrála je bohužel vážnější. Na jejím začátku byli tři hrdinové, kteří se postavili obrovské přesile a jeden nečekaný zachránce, kterej jim přišel na pomoc. Na konci byla záchranka, vážný zranění, poldové a cela předběžnýho zadržení. O tom ale až příště...

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky. 


 

Diskusní téma: Přípravy na první opravdovou akci...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz