Thermit komplet...

22.10.2016 01:59

Psal jsem, že nechci rozebírat svoje lásky. Taky jsem ale psal, že udělám pár výjimek, a to z toho důvodu, že to považuju za důležitý. Tohle je jedna z nich. Je totiž součástí následujících událostí a byla by škoda ji úplně vynechat.

Blížila se zima roku 2007 a já se šíleně zakoukal do spolužačky mojí ségry. Samozřejmě byla opět blond, a ještě k tomu nejhezčí holka ze Šternberskýho gymplu. Jmenovala se Markéta a společně s mojí ségrou začala chodit na naše zkoušky s kapelou. Tak nějak mezi námi vznikly nějaký sympatie a vyvrcholilo to tím, že jsem ji pozval k nám na ples. Asi jsem ve skutečnosti ani nedoufal, že by mohla souhlasit. Ona mě ale totálně vyvedla z omylu.

Takže jsem pozval luxusní kočku na ples, ona to přijala a já byl mistr světa. Lepší už to být nemohlo. Obecní outsider a nádherná roštěnka. Měli jste vidět výrazy bývalých spolužáků, když jsem si ji na ten ples přivedl. Samozřejmě to skončilo katastrofou, ale ještě před tím se odehrál jinej příběh.

Už jsem psal o starostech s bubeníkem Mauglím. Pár hodin po zveřejnění článku jsem přemýšlel, jestli jsem to už nepřehnal. Pravdou ale je, že tak to prostě bylo a je dost účastníků, kteří to můžou potvrdit.

Mauglího konec v kapele se blížil mílovými kroky. Těsně před ním ale proběhla akce, která rozhodně stojí za zmínku.

Mamka Sláďi byla zdravotní sestra na traumatologii ve Šternberské nemocnici a když potom mělo oddělení chirurgie vánoční večírek, tak jsme tam hráli my. Bylo to v restauraci nad Šternberkem a vyklubalo se z toho strašlivý mejdlo. Vidět primáře Ščudlu, neskutečnou kapacitu a v medicíně dost slavnýho člověka, jak paří na Judas Priest, stálo za to.

Na tom koncertu nás jako host doprovodil na trumpetu kamarád Krťa. Je to ten z videa, kde hrajeme písničku z Pulp Fiction. Video je pod článkem ROZPLYNOUT SE UMÍM.

Po koncertu jsme se přesunuli na zábavu do Šumvaldu, kde Krťa ještě hostoval u kapely Livin. No, a to byl druhej a poslední koncert s Mauglím.

Doktorská akce ve Šternberku:Nahoře zleva zvukař Vála, Hrabě, Sláďa a Monika. Spodní řada zleva Mauglí, já a trumpetista Krťa. Je tam i datum: 7.12.2007...

Na té zábavě v Šumvaldu se mi stal jeden z mých úrazů. Pařili jsme na nějakou Nirvánu, když v tom na mě skočil Pepe (Veterán války za nezávislost, klávesák táborové imitační kapely a autor Townovy přezdívky.) a spadli jsme na zem! (Vůbec to nebylo tím, že jsme byli najebaní, jak carští oficíři!)

Při tom pádu se nám nic nestalo, ale nějakej dobrák mi bezprostředně po něm skočil gládama na ruku. Tady moc nechybělo a měl jsem po celé hudební kariéře. V levým ukázováčku mi totiž něco popraskalo a prst se odporně vyboulil a dost natekl. Nebylo to nic hezkýho na pohled.

Jak jsem byl napitej a… no prostě napitej, tak jsem si myslel, že se mám jenom haluz a ve skutečnosti mi nic není. Takže jsem šel za majitelem hospody a ukázal mu to. To jeho ošklivý zezelenání mě donutilo předčasně vystřízlivět. Nevěděl jsem, co dělat a poprosil jsem toho hostinskýho, ať mi nějak pomůže. No a ten dobrák mi prodal kofolu, kterou jsem si to měl ledovat!!! Od té doby ho nemám vůbec rád!

Vrazil teda ruku do kofoly a posadil se před hospodu. Když jsem ruku z nějakýho důvodu vytáhnul, tak se stalo něco, po čem jsem málem viděl svoji večeři. Můj kamarád a náš pozdější řidič Korea punku, Jure, mi tu kofolu vytrhl z ruky a na jeden zátah ji vypil! Bylo to něco nechutnýho, ale dodneška z toho máme srandu. Nakonec přijelo komando-Jureho máma/moje máma a teleportovaly mě do nemocnice do Šternberka.

Kluci mezitím žhavili drát na tu doktorskou párty, na které jsme hráli. Smetánka mi okamžitě zajistila to nejlepší zacházení a všechno dobře dopadlo. Původně mi sice vyhrožovali operací, ale nakonec to splasklo a uzdravilo se to.

Potom už přišel obecní ples v Troubelicích. Já se kvůli němu dokonce naučil i tancovat. No a pak do Troubelic přijela moje plesová partnerka. Já pro ni tehdy jel na koloběžce. Jo, jsem šašek.

Na tom plese jsme spolu protancovali celou noc a to doslova. Po tom jsme ještě v tombole vyhráli DVD přehrávač a nějakou knížku. Bylo to prostě super ve všech ohledech, a ještě k tomu u mě spala. No…nedala mi.

Tam mi taky došlo, že mě nikdy nechtěla. Nejspíš jí asi jenom dělalo dobře, že o ni má někdo zájem. Až asi o rok později jsem náhodou zjistil, že byla na dalším plese se svým spolužákem a taky s ním několik měsíců koketovala. To zároveň dělala i se mnou. Prostě byla krásná, dobře to věděla a podle toho se i chovala. Mě se tím ale zhnusila a došlo mi, že za to nestála. Nějakou dobu to ale trvalo.

Druhej den po plesu jsme měli Já, Markéta, Roman a ségra jet do Zlína za kamarádem ze Skotska Michalem a měla tam být i Iva. Pamatujete na Ivu, moji první lásku ze Skotska? V tu dobu jsme si ještě nějak psali a usoudili jsme, že půl roku už je dost dlouhá doba na to, abychom se viděli a nehrotili naši minulost. Nebyla to dost dlouhá doba!

Kamarád Michal je někdo, koho jsem úplně opomněl. Potkali jsme se ve Skotsku a strávili jsme spolu vlastně celý dva měsíce. Michal měl po maturitě a chystal se na svoje studium medicíny. Dneska pracuje na dětské onkologii v Brně. Je to dost možná ten největší frajer, co jsem v životě potkal a vážím si toho, že ho můžu nazývat přítelem. Je to další z těch lidí, co si vytyčili životní cíl a bez výmluv ho dosáhli.

Právě Michal se s námi měl s Ivou sejít. Nakonec jsme se potkali v klubu Golem. Iva tam byla sotva patnáct minut a neřekli jsme si ani slovo. Bylo to smutný, ale já jsem prostě nemohl. To bylo naposledy, co jsem ji viděl. Když jsme s Thermitem asi o rok později hráli kousek od Zlína, tak jsem jí psal, ale neměla zájem se sejít. To se opakovalo, i když jsme potom s pozdější kapelou Fly hráli v Holešově, kde bydlela. Prostě už jsem pro ni byl uzavřená kapitola.

Vyjeli jsme z Troubelic společně s řidičem, kterým byl náš pozdější kapelní řidič Jure. (Ano, ten s kofolou!) Někde po cestě jsme se na nějaké benzínce dozvěděli, že Mauglího odvezla záchranka! Ten imbecil se totiž pohádal s Katkou (pamatujete na Katku?) a v záchvatu vzteku proskočil prosklenýma dveřma! Dovedete si asi představit, jak dopadl. Jedna z vedlejších škod byla, že si přeřezal šlachy na rukou a s bicíma byl na dlouho konec.

Ještě na té benzínce dostal Roman nabídku, aby to vzal za Mauglího a souhlasil. Společně s Romanem přišel ještě někdo a dost významný. Kapela Thermit sehnala sólového zpěváka a já se konečně mohl naplno věnovat kytaře. Představím vám ho příště, ale zatím si můžete pod článkem zkouknout písničku Život je krátkej od kapely Alkehol ze zkoušky. Je zahraná už v kompletní sestavě tak, jak jsme s Thermitem hráli až do konce. Mauglí už se do kapely nikdy nevrátil...

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky. 

Diskusní téma: Thermit komplet...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz