Všechno zlý je k něčemu dobrý...

08.10.2016 06:40

 

Jsme na konci léta 2007 a kocovina krásných prázdnin ve Skotsku udeřila naplno. Já prožíval vystřízlivění z první lásky a Lukáš pomalu spřádal plány na trvalou emigraci. Už tehdy nám totiž začalo docházet, že v Česku se nám líbí míň a míň. Lukáš se nakonec odhodlal mnohem dřív než já ale o tom později.
Nejhůř na tom byl Roman, kterej si musel zvykat na rozvod rodičů a taky novej domov. Ten našel na Jednotě v Dlouhé Loučce. Mělo to docela dost výhod. Například, když jsme měli žízeň, tak jsme jenom seběhli dolů ke zdroji do obchodu a bylo to! Kousek od Jednoty se taky nacházela hospoda U Němca. Ta se na dlouhou dobu stala naším svatostánkem a vznikla v ní většina textů k našim písničkám.
Nicméně, my s Romanem jsme spolu stále ještě nehráli. Času jsme spolu ale trávili víc než dost. Tenkrát ještě dost frčely vesnický zábavy, a to bylo naše. Běžně to vypadalo tak, že jsme v pátek pařili třeba v Šumvaldu a v sobotu pro změnu ve Střelicích. Jo, tenkrát ty rána byly jiný!
Já jsem ale pořád hrál v kapele beze jména. Hráli jsme zábavový písničky a byli jsme tak trochu bez cíle. Za to jsme ale měli zaručeně nejlepší zkušebnu! Ve Šternberku vedle Albertu je areál jedné poměrně veliké firmy a pod ním protiatomovej kryt. No a v tom jsme našli tolik potřebný zázemí. Bylo to tam luxusní a mohli jsme si tam dělat bordel, jak se nám zachtělo. Platili jsme litr měsíčně včetně elektriky. Jednou jsme se takhle se Sláďou rozhodli, že vezmeme vybraný peníze na nájem a půjdeme na ruletu.  Měli jsme v úmyslu vyhrát spoustu peněz a za ty si užít v nějakým Olomouckým bordelu! Dopadlo to samozřejmě tak, že jsme vyhráli kulový a pak jsme to museli doplácet!
Někdy v té době jsme si taky dali název THERMIT. Současná sestava tedy byla: Já-kytara, zpěv, Sláďa-kytara, Fifin-basa a Mauglí-bicí. Nejaký písničky s námi ještě zpívala Monika. To bývala Sláďova holka. No a někdy na podzim tohoto roku nastal zvrat! Dovedl jsem Romana k nám na zkušebnu a tam jsme se ještě s Fifinem domluvili, že dáme dohromady punkovou kapelu. A tak jsme tedy ve třech znovu obnovili Korea Punk!

Dole já, na mě Fifin a nahoře Roman v mojí mikině, kterou jsem si dovezl ze Skotska...

Korea Punk tak, jak většinou vypadal...

Hrávali jsme na zkušebně Thermitu ve Šternberku. Náš repertoár tvořily převzatý písničky od Punk floidu, SPS a podobně. Měli jsme ale i dvě svoje písničky. Jedna se Jmenovala Dlouhá Loučka a byla to taková prasárna, že dodnes nechápu, jak jsme si mohli dovolit hrát to o rok později před kapelou Harlej! Druhá písnička se jmenovala Naj naj a nepřežila první koncert. Tedy…ona první koncert vlastně nepřežila ani kapela Korea Punk. Bohužel se nedochovaly koncertní fotky Korea Punku, tak tady máte alespoň tehdejší Thermit

Thermit! Zleva Sláďa, Monika, Já, za mnou není vidět mauglí za bicíma a vpravo Fifin...

Tehdejší Thermit...

Já...

No a tehdejší já...

První koncert proběhl na zimním stadionu ve Šternberku společně s Thermitem. Ono to je teda trošku zavádějící. Zimní stadion ve Šternberku totiž jako zimní stadion moc nevypadá. (při vší úctě) Hlavní ale bylo, že jsme hráli na chodbě restaurace, která byla na tom stadionu! A pokud se teď smějete, tak děláte správně. My jsme totiž opravdu hráli na chodbě! Hráli jsme jenom přes kytarový komba a zpěv šel přes hifi věž. Ano správně, naše první aparatura byla hifi věž!!!
S Korea Punkem jsme hráli jako první a potom následoval Thermit. Pamatuju si z toho jenom tři věci. Že na té chodbě byl šílenej kravál. Přišlo tam asi sedm lidí, včetně mýho Táty (děkuju). Což znamená, že když přičtu i našeho zvukaře Válu, tak jsme hráli přesilovku. (Rozhodně ne naposledy!) A ta poslední věc byla ze všech nejdůležitější. Mezi těmi sedmi diváky byl totiž jistej Hejďák! Byl to novej basák Pandory, kterýho jsme neznali. Tehdy jsem taky nevěděl, že se naše životy hudebně i osobně na několik let protnou. Taky jsem absolutně netušil, kolik šíleností společně zažijeme.

Jako takovou třešničku na dortu vám tady dám písničku Olgoj v našem podání. Tenkrát se to natáčelo na foťák, tak mějte pochopení a užijte si náš krásnej atomovej kryt.
(video je dole pod článkem)

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

Diskusní téma: Všechno zlý je k něčemu dobrý...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz